آنچه در این مقاله میخوانید

  معرفی بهترین مارک رنگ اکریلیک ساختمان

  رنگ اکریلیک به عنوان بهترین رنگ برای نقاشی سطوح مختلف ساختمان‌ها از جمله دیوارهای گچی و بتنی شناخته می‌شود که مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت داشته و بسیار سریع نیز خشک می‌شود. با انتخاب بهترین مارک رنگ اکریلیک ساختمان می‌توانید سطوح موردنظر خود را بسیار راحت و آسان رنگ‌آمیزی کنید. اما بهترین برند رنگ اکریلیک برای نقاشی ساختمان چیست و چگونه می‌توانیم یک رنگ باکیفیت و مرغوب خریداری کنیم؟ درست است که رنگ اکریلیک دارای خاصیت پوشش‌دهی بالایی است، اما برند تولیدکننده آن نیز بسیار مهم بوده و تعیین کننده کیفیت محصول است. از این رو بهتر است، پیش از انتخاب و خرید رنگ موردنظر خود با بهترین مارک رنگ اکریلیک ایرانی و خارجی آشنا شوید تا محصولی باکیفیت خریداری کنید. در ادامه این مطلب، ویژگی‌های رنگ اکریلیک خوب را بررسی کرده و شما را با بهترین برند رنگ اکریلیک ساختمانی (ایرانی و خارجی) نیز آشنا خواهیم کرد. با رنگتاب همراه باشید.

  برای خرید انواع رنگ با کارشناسان رنگتاب در ارتباط باشید.

  رنگ اکریلیک چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

  رنگ‌ اکریلیک نوعی رنگ پوششی است که از رزین‌های اکریلیک بر پایه آب یا حلال‌های آبی دیگر ساخته می‌شود. رنگ‌های اکریلیک برای رنگ‌آمیزی فضای داخلی ساختمان‌ها از جمله دیوارهای گچی و بتنی و سطوح دیگر مانند فلز، شیشه، چوب، چرم و حتی پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع رنگ، جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغنی و پلاستیکی است، زیرا به راحتی در آب حل می‌شود و از دوام و ماندگاری بالایی نیز برخوردار است. رنگ‌های اکریلیک در سه نوع براق، مات و نیمه مات تولید می‌شوند که برخلاف رنگ‌های دیگر، دارای بوی آزاردهنده نیستند و بسیار سریع نیز خشک خواهند شد. از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های رنگ اکریلیک می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  بهترین مارک رنگ اکریلیک ساختمان

  • دوام و ماندگاری بالا: رنگ‌های اکریلیک در مقایسه با رنگ‌های روغنی و آبرنگی از دوام و استحکام بالاتری برخوردار هستند و پس از خشک شدن و همچنین در گذر زمان دچار مشکلاتی همچون پوسته پوسته شدن، کدری و زردی نشده و در مقابل آسیب‌های خارجی همچون خراش نیز دارای مقاومت بالایی هستند.
  • قابل حل شدن در آب: اکثر رنگ‌های اکریلیک بر پایه آب ساختمانی هستند و به راحتی می‌توانند با آب تمیز شوند. این ویژگی، امکان ساخت ترکیبات جدید و همچنین تمیز کردن ابزارهای نقاشی را فراهم می‌کند.
  • انعطاف‌پذیری: با توجه به اینکه رنگ‌های اکریلیک به سرعت خشک می‌شوند، امکان لایه‌برداری و ایجاد تغییرات مداوم در طراحی و رنگ‌آمیزی وجود دارد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا به راحتی بتوانید تغییرات موردنیاز خود را در رنگ‌ها ایجاد کنید.
  • سازگاری با سطوح مختلف: رنگ‌های اکریلیک می‌توانند بر روی انواع مختلفی از سطوح اعم از چوب، فلز، شیشه و حتی پارچه مورد استفاده قرار گیرند. این ویژگی، رنگ اکریلیک را به رنگی همه‌کاره و کاربردی تبدیل کرده است.
  • ماندگاری در برابر اشعه آفتاب: در صورت استفاده از رنگ اکریلیک در محیط‌های خارجی می‌توانید از مقاومت بالای آن در برابر اشعه آفتاب و نور خورشید مطمئن باشید. این ویژگی موجب حفظ و عدم تغییر رنگ آن در گذر زمان و قرار گرفتن در معرض عوامل خارجی همچون آفتاب و همچنین رطوبت می‌شود.
  • فاقد بو: رنگ اکریلیک یک رنگی غیرسمی و فاقد گازهای شیمیایی مضر است که برخلاف سایر رنگ‌ها، پس از رنگ‌آمیزی فاقد بوی آزاردهنده خواهد بود.
  • خشک شدن سریع: یکی از ویژگی‌های بارز رنگ‌های اکریلیک، سرعت بالای آنها در خشک شدن است که به شما امکان می‌دهد پروژه‌های رنگ‌آمیزی خود را بسیار سریع‌تر به اتمام برسانید.

  تمامی این مزایا در کنار یکدیگر، رنگ اکریلیک را به رنگی چند منظوره و کاربردی برای رنگ‌آمیزی سریع و آسان سطوح مختلف تبدیل کرده‌اند. این مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد تنها در صورت ساخت اصولی رنگ اکریلیک حاصل می‌شوند. بنابراین باید در انتخاب بهترین مارک رنگ اکریلیک ساختمان دقت داشته باشید تا محصولی باکیفیت خریداری کنید.


  بیشتر بخوانید: رنگ اکریلیک ساختمانی چیست و چه مزایایی دارد؟


  بهترین برند رنگ اکریلیک ساختمانی

  حال که با ویژگی‌های رنگ اکریلیک آشنا شدید، در این بخش چندین مورد از بهترین برندهای تولیدکننده رنگ اکریلیک ایرانی و خارجی را به شما معرفی می‌کنیم.

  بهترین مارک رنگ اکریلیک ایرانی

  برند رنگتاب

  برند رنگتاب یکی از بهترین مارک‌های ایرانی رنگ اکریلیک است که رنگ‌های خود را با استفاده از بهترین مواد اولیه و کیفیت بالا تولید می‌کند. رنگ‌های اکیلیک برند رنگتاب دارای دوام و استحکام بالایی هستند و پوشش مناسبی روی سطوح مختلف ایجاد می‌کنند. این رنگ‌ها فاقد مواد شیمیایی مضر و بوی نامطبوع هستند و در برابر نور خورشید و رطوبت نیز بسیار مقاومت بالایی دارند.


  بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای نمای ساختمان


  بهترین مارک رنگ اکریلیک ایرانی

  رنگ الوان

  الوان یکی از معروف‌ترین برندهای ایرانی تولیدکننده انواع رنگ از جمله رنگ اکریلیک است که این رنگ را به شکل مات، براق و نیمه براق عرضه می‌کند. رنگ‌های اکریلیک برند الوان از دوام و مقاومت بالایی برخوردار هستند و در برابر آسیب‌های محیط خارجی نیز به راحتی دچار صدمه نخواهند شد. رنگ‌های الوان همچنین به دلیل دارا بودن خاصیت ترکیب آسان با آب، خیلی سریع پس از رنگ‌آمیزی خشک می‌شوند و این ویژگی نیز موجب افزایش سرعت کار شما خواهد شد.

  بهترین برند رنگ اکریلیک ساختمانی

  رنگ وستا

  برند وستا نیز در فهرست بهترین مارک رنگ اکریلیک ایرانی قرار دارد که رنگ‌‌های خود را با استفاده از بهترین مواد اولیه تهیه و تولید می‌کند. رنگ‌های اکریلیک برند وستا نیز از تمامی ویژگی‌های منحصر به فرد و کاربردی رنگ‌های اکریلیک مرغوب همچون سرعت خشک شدن بالا، مقاومت عالی در برابر آسیب و فرسایش، ماندگاری بالا و عدم دارا بودن بوی تیز برخوردار هستند.


  بیشتر بخوانید: رنگ نانو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟


  بهترین مارک رنگ اکریلیک برای نقاشی ساختمان

  رنگ سحر

  از دیگر برندهای ایرانی برتر تولیدکننده رنگ اکریلیک می‌توانیم به برند سحر اشاره کنیم که رنگ‌های اکریلیک خود را با تنوع بالا و در مدل‌های مات، براق، نیمه براق، استخری و دکوراتیو تولید می‌کند. رنگ‌های اکریلیک برند سحر، پوشش مناسبی روی انواع سطوح داشته و از دوام و مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند. این رنگ را می‌توانید در صورت تمایل نسبت به افزایش خاصیت پوشش‌دهی، چندین لایه روی هم استفاده کنید و نگرانی بابت ظرافت رنگ، قدرت چسبندگی و ماندگاری آن نداشته باشید.

  رنگ سحر بهترین برند رنگ اکریلیک ساختمانی

  رنگ هور

  برند هور نیز یکی دیگر از برندهای ایرانی برتر در فهرست بهترین مارک رنگ اکریلیک ساختمان است که محصولات آن دارای کیفیت و قدرت پوشش‌دهی بالایی است. رنگ‌های اکریلیک هور در عین مرغوبیت، دارای قیمت مناسبی هستند و غلظت قابل قبولی دارند؛ به طوری که به راحتی در برابر خراش دچار صدمه و آسیب نمی‌شوند و به خوبی روی سطوح مختلف می‌نشینند.

  بهترین مارک رنگ اکریلیک خارجی

  بهترین مارک رنگ اکریلیک خارجی

  برند جوتن (Jotun)

  برند نروژی جوتن به عنوان بهترین مارک رنگ اکریلیک خارجی شناخته می‌شود که رنگ‌های آن دارای ضخامت و استحکام کافی هستند. رنگ‌های اکریلیک برند جوتن در سه مدل مات، براق و نیمه براق تولید می‌شوند که تنوع رنگی بالایی داشته و برای استفاده در پروژه‌های ساختمانی گزینه بسیار مناسبی در نظر گرفته می‌شوند. رنگ اکریلیک برند جوتن فاقد مواد شیمیایی مضر و بوی آزاردهنده است و خیلی سریع نیز خشک می‌شود.

  برند جوتن (Jotun) بهترین مارک رنگ اکریلیک خارجی

  برند لیکوئیتکس (Liquitex)

  برند آمریکایی لیکوئیتکس نیز در فهرست بهترین مارک رنگ اکریلیک ساختمان قرار دارد که رنگ‌های آن دارای رنگدانه‌های بسیار قوی و قوام بالا هستند و برای رنگ‌آمیزی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ‌های این برند نیز فاقد بو و مواد شیمیایی مضر هستند و پس از رنگ‌آمیزی به سرعت خشک می‌شوند. رنگ‌های اکریلیک برند لیکوئیتکس برای افرادی که به دنبال رنگ اکریلیک مات هستند، گزینه مناسبی نیست.

  برند لیکوئیتکس (Liquitex) بهترین مارک رنگ اکریلیک خارجی

  برند گلدن (Golden)

  گلدن نیز یکی دیگر از برندهای برتر تولیدکننده رنگ اکریلیک است که رنگ‌های آن دارای رنگدانه‌های قوی و عالی بوده و پوشش مناسبی روی سطوح مختلف ایجاد می‌کنند. رنگ‌های اکریلیک گلدن دارای مقاومت بالایی در برابر آسیب و نور خورشید هستند و برخلاف رنگ‌های دیگر، پس از مدتی کدر و رنگ‌پریده نخواهند شد. سرعت خشک شدن بالا، استحکام عالی و عدم دارا بودن بو و مواد شیمیایی مضر از دیگر مزایای رنگ‌های اکریلیک برند گلدن شناخته می‌شوند.


  بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای استخر چیست؟


  برند گلدن (Golden) بهترین مارک رنگ اکریلیک خارجی

  جمع بندی

  ما در این مطلب شما را با بهترین مارک رنگ اکریلیک ساختمان آشنا کرده و ویژگی‌های یک رنگ اکریلیک خوب را نیز مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که خواندید، رنگ اکریلیک به عنوان بهترین و باکیفیت‌ترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی سطوح مختلف شناخته می‌شود که از رزین‌های اکریلیک بر پایه آب تهیه می‌گردد. این رنگ فاقد بو و مواد شیمیایی مضر بوده و از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردار است. رنگ‌های اکریلیک دارای رنگدانه‌های غنی بوده و به سرعت نیز خشک می‌شوند. بنابراین، جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغنی و پلاستیکی بوده و به تسریع انجام فرآیند رنگ‌آمیزی کمک بسیاری می‌کنند.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر